Allergy Testing

Kraujo ir mikrobiotos tyrimai

Mūsų klinikoje yra atliekami visų tipų alergijos tyrimai bet kokio amžiaus pacientams. Alergiją sukėlęs alergenas yra nustatomas atlikus :

- odos alerginius mėginius. Atlikus kelių rūšių alerginius mėginius galima nustatyti greitojo tipo alerginę reakciją, dėl kurios alergijos požymių būna nedelsiant ar po kelių valandų, ir lėtojo tipo alergiją, kuri pasireiškia kelių dienų laikotarpiu, sukelia lėtinius ligos požymius. Dėl to priežasties mėginiai yra įvertinami po keliolikos minučių ar po dviejų-trijų dienų . Mūsų klinikoje mėginiai atliekami su plačiu alergenų rinkiniu, su įkvepiamais oro, maisto, vabzdžių, vaistų, dažų, metalų, kosmetikos, ir kitais cheminiais alergenais.

- kraujo tyrimus. Kai nustatoma greitojo tipo alerginė reakcija, tyrimo rezultatas gaunamas iš laboratorijos po kelių dienų. Tiriama dėl alergijos maistui  ar įkvepiamiems oro alergenams , kraujyje ieškoma specifinių antikūnų IgE. Lėtojo tipo alergija maistui (ieškoma IgG klasės antikūnų kraujyje) nustatoma atliekant maisto netoleravimo, histamino netoleravimo tyrimus.

- imuninės būklės tyrimus - atliekame kraujo tyrimus, įvertiname imuninės sistemos aktyvumą, vakcinacijos poreikį

- bendradarbiaudami su partneriais atliekame išplėstinius žarnyno mikrobiotos  tyrimus - išmatose nustatoma gerųjų ir kitų bakterijų sudėtis molekuliniais metodais,  mikrofloros sutrikimo laipsnis, nustatomi  grybeliai, parazitai, mielės Candida, sutrikęs žarnyno barjeras (angl. leaky gut), padidėjęs pralaidumas, uždegimo laipsnis, maisto virškinimo procesas, žarnų vėžio rizikos veiksniai ir ankstyvieji žymenys. Kokios apimties mikrobiotos tyrimą pasirinkti rekomenduos gydytojas konsultacijos metu, taip pat  būsite informuoti, kaip pasiruošti tyrimui.

  - genetinius tyrimus - genetiko konsultacija nėštumo metu, vartojus vaistus nėštumo metu, esant rizikingam PRISCA tyrimui (sudaromas tyrimų planas, kai yra galimybė išvengti invazinio tyrimo (amniocentezės)  atlikus tikslų  neinvazinį genetinį NIPT Natera tyrimą), vaisingumo tyrimai (kariotipo tyrimas, MTHFR, inovatyvūs poros  nešiotojų patikros tyrimai dėl recesyvinių mutacijų, lemiančių įgimtas vaikų ligas,   Horizont), suaugusiųjų konsultavimas dėl genetinio polinkio į vidaus ligas,  venų trombozę, depresiją  ir Alzheimerio ligą. 

Atvykus atlikti biocheminį nėščiųjų tyrimą PRISCA,  su savimi turėkite  vaisiaus ultragarsinio tyrimo išrašą.

Odos alerginiai mėginiai

Odos alerginiai mėginiai yra kelių tipų: dūrio, įodiniai, lopo. Dažniausiai atliekami odos dūrio mėginiai, alergenai, su kuriais  atliekami mėginiai, parenkami kiekvienam pacientui individualiai. Mūsų klinikoje yra atliekami mėginiai su įkvepiamaisiais oro, maisto, vabzdžių, cheminiais alergenais, vaistais. Mėginius atliekame kūdikiams, įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems.  Prieš mėginių atlikimą rekomenduojama 5-7 dienas negerti alergiją slopinančių tablečių. Jei jūsų ligos simptomai yra varginantys, pasikonsultuokite su gydytoju dėl vartojamų vaistų nutraukimo. 

Kvėpavimo tyrimas (spirometrija)

Tai neskausmingas tyrimas, užtrunkantis apie dešimt minučių, reikalaujantis Jūsų pastangų  kelis kartus giliai kvėpuoti ir stipriai bei greitai iškvėpti.  Tyrimo metu kvėpuojama į aparatą, išmatuojamas oro kiekis plaučiuose (gyvybinė plaučių talpa) ir  iškvepiamo oro srautas. Labai svarbus spirometrijos rezultatas yra iškvepiamo oro kiekis per pirmąją iškvėpimo sekundę, kuris sveikiems yra didesnis negu du trečdaliai gyvybinės plaučių talpos, ir sumažėja, jei bronchai yra susiaurėję, sergant astma. Nustačius bronchų susiaurėjimą (obstrukciją), tyrimas pakartojamas, įkvėpus iš inhaliatoriaus bronchus plečiančių vaistų, kurie atstato kvėpavimo takų pralaidumą ir obstrukcija išnyksta.

Jei Jūs sergate astma ir vartojate vaistus, pakartotina spirometrija padeda gydytojui įvertinti vaistų efektyvumą ir Jūsų astmos kontrolę.