Alergijos tyrimai

Atliekami tyrimai

Mūsų klinikoje yra atliekami visų tipų alergijos tyrimai bet kokio amžiaus pacientams. Alergiją sukėlęs alergenas yra nustatomas atlikus :

- odos alerginius mėginius. Atlikus kelių rūšių alerginius mėginius galima nustatyti greitojo tipo alerginę reakciją, dėl kurios alergijos požymių būna nedelsiant ar po kelių valandų, ir lėtojo tipo alergiją, kuri pasireiškia kelių dienų laikotarpiu, sukelia lėtinius ligos požymius. Dėl to priežasties mėginiai yra įvertinami po keliolikos minučių ar po dviejų-trijų dienų . Mūsų klinikoje mėginiai atliekami su plačiu alergenų rinkiniu, su įkvepiamais oro, maisto, vabzdžių, vaistų, dažų, metalų, kosmetikos, ir kitais cheminiais alergenais.

- kraujo tyrimus. Kai nustatoma greitojo tipo alerginė reakcija, tyrimo rezultatas gaunamas iš laboratorijos po kelių dienų. Tiriama dėl alergijos maistui  ar įkvepiamiems oro alergenams , kraujyje ieškoma specifinių antikūnų IgE. Lėtojo tipo alergija maistui (ieškoma IgG klasės antikūnų kraujyje) nustatoma atliekant maisto netoleravimo tyrimus.

Odos alerginiai mėginiai

Odos alerginiai mėginiai yra kelių tipų: dūrio, įodiniai, lopo. Dažniausiai atliekami odos dūrio mėginiai, alergenai, su kuriais  atliekami mėginiai, parenkami kiekvienam pacientui individualiai. Mūsų klinikoje yra atliekami mėginiai su įkvepiamaisiais oro, maisto, vabzdžių, cheminiais alergenais, vaistais. Mėginius atliekame kūdikiams, įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems.  Prieš mėginių atlikimą rekomenduojama 5-7 dienas negerti alergiją slopinančių tablečių. Jei jūsų ligos simptomai yra varginantys, pasikonsultuokite su gydytoju dėl vartojamų vaistų nutraukimo. 

Kvėpavimo tyrimas (spirometrija)

Tai neskausmingas tyrimas, užtrunkantis apie dešimt minučių, reikalaujantis Jūsų pastangų  kelis kartus giliai kvėpuoti ir stipriai bei greitai iškvėpti.  Tyrimo metu kvėpuojama į aparatą, išmatuojamas oro kiekis plaučiuose (gyvybinė plaučių talpa) ir  iškvepiamo oro srautas. Labai svarbus spirometrijos rezultatas yra iškvepiamo oro kiekis per pirmąją iškvėpimo sekundę, kuris sveikiems yra didesnis negu du trečdaliai gyvybinės plaučių talpos, ir sumažėja, jei bronchai yra susiaurėję, sergant astma. Nustačius bronchų susiaurėjimą (obstrukciją), tyrimas pakartojamas, įkvėpus iš inhaliatoriaus bronchus plečiančių vaistų, kurie atstato kvėpavimo takų pralaidumą ir obstrukcija išnyksta.

Jei Jūs sergate astma ir vartojate vaistus, pakartotina spirometrija padeda gydytojui įvertinti vaistų efektyvumą ir Jūsų astmos kontrolę.